انتظار ديدار

انقدر به ساعت خيره شده بودم که هر کجا رو نگاه می کردم٬ عقربه های ساعت رو می ديدم. حال عجيبی داشتم. بعد از خوردن سحری با شنيدن صدای اذان احساس کردم که امروز بايد منتظر کسی باشم. هر چه به احساسم فشار آوردم که بفهمم چه کسی می آيد٬ چيزی دستگيرم نشد.

برای من که سالها تنها زندگی کرده ام٬  حدس زدن کار سختی بود. چاره ای نداشتم٬ بايد صبر می کردم.

از ظهر گذشته بود و من بايد برای رهايی از خسته شدن کاری می کردم.

تلويزيون که برنامه خاصی نداشت. از راديو هم به جزء شبهايی که صاعد باقری تا صبح مجری باشه لذت نمی بردم. به سراغ نوارهام رفتم. چشمم که به نهانخانه دل افتاد٬ طاقت نياوردم و سريع اون رو برداشتم و توی ضبط گذاشتم. روی تخت دراز کشيدم و گوشم رو به نوای دلنشين موسيقی سپردم:

بی همگان به سر شود بی تو به سر نمی شود

داغ تو دارد اين دلم جای دگر نمی شود

نا خودآگاه به ياد لحظات خوش زندگی ام افتادم. دوران تحصيل در دبيرستان و بعد دانشگاه. دوستان جديد٬ ديدگاه های متفاوت و هدف مشترک. حيف که قدرش رو ندونستم.

نوار که به آخر رسيد٬ به سراغ کتابخونه رفتم. غزليات سعدی از همه کتابها بيشتر خودنمايی می کرد. اون رو برداشتم. صندلی ای رو مقابل در گذاشتم و روی اون نشستم و کتاب رو باز کردم:

آب حيات منست خاک سر کوی دوست

گر دو جهان خرميست ما و غم روی دوست

ولوله در شهر نيست جز شکن زلف يار

فتنه در آفاق نيست جز خم ابروی دوست

داروی مشتاق چيست زهر ز دست نگار

مرهم عشاق چيست زخم ز بازوی دوست

با صدای اذان به خودم اومدم. افطار شده بود و شب در حال شروع شدن بود. اما هنوز انتظارم به آخر نرسيده بود. به سمت آشپزخونه رفتم. کتری رو آب کردم و اون رو روی گاز گذاشتم. می خواستم زير اون روشن کنم که زنگ حياط رو زدن.

به سرعت به سراغ در رفتم. انقدر سريع از راه پله پايين رفتم که انگار هيچوقت پله ای اونجا نبوده. دم در نفس عميقی کشيدم و در رو باز کردم.

ـ سلام٬ بفرمائيد٬ اين شله زرد نذری مادرم داد که بيارم برای شما.

دختر ۵٬۶ ساله با گفتن اين جملات کاسه شله زرد رو به سمت من دراز کرد و اين کاسه پايان انتظار من بود.

******

پ.ن: نذرتون قبول.

 

/ 39 نظر / 2 بازدید
نمایش نظرات قبلی
faiteh

سلام دوست عزيز.مرسی که سر زدی ...راستی آپديت کردم.موفق باشي

samira

سلام خوبين بابا کجايييييييی چرا آپ نکردی؟ پيشاپيش عيد رو به شما و خانواده محترمتان تبريک ميگم شاد باشی

بهشت

بنام خدا سلام بزرگوار...با آرزوی قبولی طاعات وعبادات...عيد سعيد فطر رو به شما تبريک ميگم...مثل هميشه نوشته ات من رو برد به يک حال وهوای ديگه...موفقيت شما آرزوی قلبيه منه...التماس دعا يا علی

asemoon e abi

فرا رسيدن عيد سعيد فطر بر تمامي روزه داران مبارك... باد عید صیام آمد و ماه رمضان رفت.... لطف تمام آمد و فیض تمام رفت.... شد عید فطر و لطف خدا باز تازه شد ... گرد غم گناه ز جان عوام رفت...آپدیتم ..منتظرم نذار

ye gharibeh

سلام.../ عيدتون مبارک... نماز و روزه هاتون قبول...//خانه ی عشق است همه جا... کلبه و کاخ پادشاه.../ شاد باشيد و هميشه سلامت.. تا بعدی بهتر...

leila

سلام..... عبادتاتون قبول درگاه حق.... عيد فطرُ تبريک ميگم و اميدوارم بهره زيادی از اين ماه برده باشی.... موفق باشی و پايدار..//ليلا//

Space_man

سلام عيدت مبارک امير اميدوارم در اين روزه عزيز به هر آرزويی که داری برسی حتی رسيدن به بی نهايت!!!آپديتم

from the heaven

:Dمی گم نکنه کاسه ی شله زرد کار دستت داده؟!:D:D